Yükleniyor...

TELESKOPİK VİNÇ NEDİR?

 

Arkasına ve önüne ekstra ilave edilen destek ayakları sayesinde daha ağır yükler kaldırabilir. Teleskopik vinçler bumları sayesinde uzayıp ve kısalabilen vinç çeşitleridir. Bu tür vinçlerin kapasiteleri 15 ve 55 ton arasındadır.

Bum uzunlukları 10 ve 40 metre arasında ya da daha uzun metrelerde de olabilir. Kapasiteleri ise 10 ton ve 150 ton arasında değişmektedir. Pinyon dişli üzerinde 360 derece dönebilen çeşitleri vardır. Ancak 180 derecelik dönüş yapabilen teleskopik vinç çeşitleri daha çok tercih edilir. Teleskopik vinçler genellikle kamyon arkasına monte edilir. Transfer kolaylığı sağlaması nedeniyle birçok sektörde kullanılmaktadır.

BİZDEN HABERLER

q             ///             Türe Lojistik marka tescilimiz onaylandı             ///             Türe Kardeşler marka tescilimiz onaylandı             ///             İlk forklift ne zaman bulundu?             ///             Vinçlerde İş Sağlığı ve Güvenliği             ///             Basında Türe Kardeşler             ///             Vinç ne zaman bulundu, vinç ne zaman icat edildi?             ///             Yeni Hi-Up aracımız makina parkuruna eklendi             ///             Web sitemiz yenilenen yüzüyle yayına başlamıştır.             ///